Образотворча діяльність: аплікація: «Носовичок»
Мета:
корекційна: корегувати перцептивну активність збережених
аналізаторів; координацію та точність рухів; почуття ритму;
розвивальна: розвивати співдружність в роботі руки та ока; фіксацію
погляду; прослідковуючи функцію очей; плавний рух очних яблук; зорову пам'ять;
цілісне сприймання; дотикове відчуття; окомір; розуміння та розрізнення понять
«колір», «форма»;
навчальна: формувати уявлення про поняття «декор», удосконалювати
вміння розміщувати елементи декору в квадраті; навчати прикрашати квадратну
форму фігурами різного розміру та кольору за принципом симетричності, виконуючи
роботу послідовно – спочатку заповнюючи середину, потім – кути; вчити дітей
вирізати фігури за контуром% закріплювати прийоми аплікації – наносити клей на
зображення, прикладати зображення намащеною клеєм стороною до паперу,
наклеювати зображення предметів на папір, придавлюючи його долонею і
розгладжуючи серветкою; формувати просторове орієнтування «посередині», «вище»,
«нижче», «праворуч», «ліворуч»;
виховна: виховувати доброзичливі стосунки, бажання доводити
розпочату справу до успішного завершення.
Обладнання: зразок носовичка, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики
для клею, клейонки, серветки; аркуш квадратної форми.
1. Ігрова
мотивація.
(У гості приходить лялька Катруся)
Вихователь: Діти, а чому Катруся прийшла до нас брудною?
Разом з лялькою помандруймо Країною чистоти і здоров’я. Усім відомо, що бути здоровим
приємно. А чи знаєте ви, як стати здоровими? Здоров’я нам дають свіже повітря,
спорт, правильне харчування та особиста гігієна. Сьогодні ми отримали від
королеви країни чистоти посилку.
2. Відгадування загадок про предмети гігієни: гребінець,
мочалку, дзеркало, мило, носовичок.
3. Дидактична гра «Гігієна»
(Вихователь пропонує дітям серед розкладених на столі
предметів дібрати ті, якими не можна ділитися з іншими).
4. Читання вірша Г. Лагздинь «Шмаркливий ніс»
-
Ніс, а ніс! Що з тобою?
Знову
хрюкаєш?
Під
хустинкою новою
Хлюп-хлюп-хлюпаєш?
Ніс,
а ніс! Ти еамок?
Ти
весь час вологий!
Мокрий
носовичок.
Так
нечемно, дружок!
- Це все через ноги!
Лазять
без дороги!
- Чому носику була потрібна носова хустинка? У ляльки
забруднилися всі носові хустинки. Допоможемо їй – «виперемо» їх, тобто
виготовимо нові носовички.
5. Розгляд зразка вихователя.
- Погляньте на зразок. Що є в центрі носовичка? Які елементи по кутах, по
краях?
(Вихователь вислуховує пропозиції дітей щодо
послідовності та способів розташування форм для створення носовичка)
6. Пальчикова гімнастика «Сонечко»
Встало
вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.
Ми до нього
потяглися, за промінчики взялися.
7. Самостійна робота дітей.
(Діти самостійно готують елементи оздоблення й розміщують
їх посередині, у кутах, праворуч, ліворуч, збоку. Вихователь нагадує, як слід
наносити на форму клей. Допомагає кожній дитині, спонукає до впевненості,
активізує мовлення дітей у називанні форми, кольору).
8. Фізкультхвилинка.
ІІІ. Заключна частина.
1. Підведення підсумків заняття.
2. Організаційне завершення заняття.
Прибирання
робочого місця.
Образотворча діяльність: ліплення.
Тема: Зимове чудо – баба снігова.
Мета:
корекційна: корегувати зорові функції; співдружність рухів очей і
рук; периферичний зір; створювати зоровий комфорт на столах дітей; запобігати
рефлексу низько схиленої голови;
розвивальна: розвивати окомір, дрібну моторику; композиційні вміння;
зорову та тактильну
пам'ять; дотикове відчуття; силу та спритність рук; відчуття форми і розміру;
навчальна: продовжувати навчати відтворювати образи навколишнього світу та форму
предметів у ліпленні їх з пластиліну; вчити передавати форму в ліпленні, ліпити
предмети круглої форми, звертаючи увагу на те, що від кількості матеріалу для
ліплення залежить розмір виліпленого предмета; закріплювати вміння ділити
велику грудку на частини, з кількох деталей ліпити цілий виріб – снігову бабу; з’єднувати
частини виробу притискуванням;
виховна: виховувати цікавість до образотворчої діяльності, бажання доводити розпочату справу до кінці.
Обладнання: конверти із частинками сніговиків; фланелеграф, зимові
ілюстрації, пластилін, дощечки, серветки.
Хід заняття:
І. Вступна частина.
1. Організаційний
момент.
2.
Нервово-психологічна підготовка до заняття.
а) вправи з метою
корекції зору.
б) пальчикова
гімнастика "Гусак", "Падає сніг"
ІІ. Основна частина.
1. Ігрова мотивація навчальної
та пізнавальної діяльності.
- Я знайшла у групі лист
із загадкою.
Стало біло навкруги – я розтрушую сніги,
Наганяю холоди, води сковую в сніги.
В дружбі з дітьми я всіма! Здогадались? Я - … (зима)
2. Розгляд картини на
фланелеграфі «Зимовий пейзаж».
- Діти, чим укриті дерева?
- Що летить з неба?
- Якого кольору сніг,
ялинка?
- Діти, що це за істота?
3. Читання вірша
«Сніговик» В. Вюнника.
4. Опис снігової баби за
віршом.
- З чого складається
снігова баба?
- Хто її зліпив?
- З чого її можна зробити?
- З чого можуть бути
руки?
- Що в неї на голові
замість шапочки?
5. Гра «Склади снігову
бабу»
6. Фізкультхвилинка «Гра
в сніжки»
7. Пальчикова гімнастика
«Сніжок»
8. Наочний показ
вихователем прийомів ліплення.
- Як ми будемо ліпити
снігову бабу?
- Скільки у неї мати
кульок?
- Чи однакові кульки за
розміром мають бути?
- Яка кулька стане
нижньою частиною тулуба?
- Яка кулька стане
верхньою частиною тулуба?
- Яка кулька стане
головою снігової баби?
3. Самостійна робота
дітей. Індивідуальна допомога дітям.
ІІІ. Заключна частина.
1. Підведення підсумків
заняття.
- Чи достатньо круглі деталі снігової баби?
- Чи пропорційні частини тулуба, рук?
- Хто як прикрасив снігову бабу?
2. Організаційне завершення заняття.
Образотворча діяльність: малювання.
Тема: Квітуча яблуня.
Мета:
корекційна: корегувати зорові функції, зороокову координацію та
точність рухів; співдружність в роботі руки та ока;
розвивальна: розвивати окомір,
дотикове відчуття; дрібну моторику кисті руки; уяву, фантазію; творчу
ініціативу; довільну пам’ять; інтерес до образотворчої роботи;
навчальна: продовжувати ознайомлювати дітей із сезонними змінами в
природі; вчити вільно малювати пензликом; продовжувати формувати поняття
«композиція»; удосконалювати навички роботи пензликом і догляду за ним;
продовжувати вдосконалювати пензликом і догляду за ним; продовжувати
вдосконалювати вміння розташовувати зображення в центрі аркуша, малюючи їх одне
біля одного, без проміжків;
виховна: виховувати любов до природи й бережне ставлення до
рослин.
Обладнання: картинки із зображенням садових і лісових дерев,
кольорові фарби коричневого, білого зеленого, рожевого кольору; тоновані аркуші
паперу; пензлики, серветки, склянки з водою, клейонка.
Хід заняття:
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
2. Нервово-психологічна підготовка до заняття.
а) вправи з метою корекції зору: «Лазер».
б) пальчикова гімнастика з масажними кульками.
ІІ. Основна частина.
1. Дидактична гра «Садове – лісове»
(Педагог роздає дітям картки із зображенням садових і
лісових дерев)
- Діти, допоможіть матінці-природі розсадити дерева.
Лісові посадіть у лісі, садові – у саду.
2. Ігрова мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
- Діти, подивіться на ось це соковите яблуко. Ви знаєте,
що перш ніж стати цим наливним плодом, воно було квіткою. А багато людей та
дітей обривають білі й рожеві квітки, навіть не замислюючись, скільки мало
яблучок виросте потім на дереві. Тому намалюймо яблуневу гілку, повісьмо її на
видне місце й нагадуватиме всім, що кожна квітка – це початок чогось більшого.
2. Наочний показ вихователем прийомів малювання квітучої
яблуні.
- у центрі тонованого аркуша малюємо коричневою фарбою
смужку-гілочку.
- від неї з різних боків малюємо маленькі тоненькі
гілочки.
- промиваємо пензлик і вмочуємо його у зелену фарбу.
- навколо гілочок малюємо зелені листочки. Їх робимо
примочуванням пензлика.
- промиваємо пензлик і вмочуємо його в жовту фарбу.
- малюємо горошинки з різних боків товстої гілки.
- промиваємо пензлик і вмочуємо його в рожеву фарбу,
після чого навколо горошинки примочуванням малюємо пелюстки квітки.
3. Пальчикова гімнастика «Бруньки на деревах».
Набубнявіли бруньки (потягування
з положення сидячи)
Підросли, розкрилися (імітація).
І усі ліси й садки (махи
руками-гілками)
Вмить озеленилися («кучеряві»
рухи рук)
4. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога дітям,
які відчувають труднощі в роботі.
ІІІ. Заключна частина.
1. Підведення підсумків заняття. Аналіз вихователем
малюнків.
2. Виставка дитячих робіт «Квітуча гілочка яблуніз».
3. Організаційне завершення заняття. Прибирання робочого
місця.
Немає коментарів:
Дописати коментар