Конспект заняття з валеології.
Тема: Моє тіло.
Мета:
корекційна: корегувати периферичний зір, перцептивну активність,
зорові та слухові функції, зороокову координацію, фіксацію зору; плавний рух
очних яблук;
розвивальна: розвивати зорову та слухову пам’ять; цілісне сприймання;
зв’язне мовлення; спостережливість; сприяти розвитку фонематичного слуху; координацію
рухів;
навчальна: ознайомити дітей із частинами тіла, їх назвами; вчити
розуміти взаємозв’язок між усіма органами; формувати елементарні навички
догляду за тілом;
виховна: виховувати інтерес до свого тіла, кмітливість.
Обладнання: ілюстрації із зображенням тіл людини, хлопчика і
дівчинки; ІКТ «Рухи людини», загадки про частини тіла; набір геометричних
фігур.
Хід заняття:
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
2. Нервово-психологічна підготовка до заняття.
а) вправи з метою корекції зору: «Офтальмотренажер».
б) артикуляційна гімнастика: «Парканчик», «Бегемотик», «Посмішка».
ІІ. Основна частина.
Вступна частина.
1. Ігрова
мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
(Вихователь звертає увагу дітей на те, що хтось розламав
іграшки – машину, ляльку).
- Назвіть складові машини.
- Назвіть складові ляльки.
- На що схоже наше тіло: на машину чи на ляльку?
2. Бесіда «Наше тіло»
- Тіло людини має голову, шию, тулуб. У тулуба є верхні
кінцівки – руки та нижні кінцівки – ноги. Тіло є сховищем для внутрішніх
органів людини.
- Тіло можна побачити? А думки?
- З чого складається тіло людини?
- Чи всі частини тіла нам потрібні?
- Навіщо нам потрібна голова?
- Навіщо потрібні руки?
- Чому руки називають першими помічниками?
- Навіщо потрібні ноги?
3. Дидактична гра «Збери чоловічка»
(Діти з геометричних
фігур різних за формою і розміром
збирають фігуру людини).
![]() |
|||||||||||||||
4. Загадки про частини тіла.
· Що існує в світі, куди все влазить? (Голова)
· На ніч два віконця самі закриваються,
А як сонце встане: самі відкриваються. (Очі)
· По доріжці ходимо, по лісочку бродимо.
По травичці гупаєм, у спортзалі тупаєм. (Ноги)
· У двох матерів по п’ять синів і всім одне ім’я. (Руки, пальці)
· Один говорить, двоє дивляться, двоє слухають. (Язик, очі, вуха)
5. Фізкультхвилинка «Ось яке моє тіло»
У мене є голова – направо-наліво, раз-два!
Вона сидить на міцній шиї, покрутили-покрутили.
Потім тулуб іде, нахил назад, нахил вперед.
Умілі руки є у всіх, вгору-вниз, вгору-вниз.
Ноги нам потрібні, щоб бігати, стрибати, присідати, стояти.
Ось яке моє тіло!
6. Валеохвилинка «Будьмо знайомі»
(Діти шикуються парами, стають обличчям одне до одного).
- Що є на голові? (Діти дивляться одне на одного та розповідають, що бачать).
- Познайомимося з ніжками: коліно, стопа, п’ята, пальці ніг. Повторіть і покажіть.
- Познайомимося з руками: плече, лікоть, долоня, кисть, пальці рук.
- Чи однакові між собою хлопчики й дівчатка? Що між ними різного? Що вони мають спільне?
7. Гра «Швидко покажи»
(Вихователь у швидкому темпі називає частини тіла та обличчя, а діти показують їх на собі).
8. Бесіда «Що вміє наше тіло?»
- Наше тіло вміє рухатися. Воно гнучке, людина здатна керувати ним.
- Що вміє наше тіло?
- Як потрібно про нього дбати?
- Чи потрібна зарядка для нашого тіла?
9. Гра «Що ми робимо – не скажемо, що ми робимо – покажемо»
(Ведучий показує дії, а гравці повинні здогадатися, що це за дії: забивати цвяхи, піднімати щось важке, в'язати, вирізати, бігти, тупати, йти тощо).
ІІІ. Заключна частина.
1. Підведення підсумків заняття.
2. Організаційне завершення заняття. Прибирання робочого місця.
|
|||||||||||||
Тема: Корисні та шкідливі звички.
Мета:
розвивальна: розвивати зорову та слухову пам’ять; цілісне сприймання;
зв’язне мовлення; спостережливість; творчу уяву; сприяти розвитку фонематичного
слуху;
виховна: виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: мікрофон, сюжетні картинки.
Хід заняття:
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
2. Нервово-психологічна підготовка до заняття.
а) вправи з метою корекції зору: «Офтальмотренажер».
б) артикуляційна гімнастика: «Годинник», «Неслухняний
язичок», «Маляр».
ІІ. Основна частина.
Вступна частина.
1. Ігрова
мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
Вихователь: Вітаю, діти, почнімо заняття. Поміркуйте та
скажіть, коли в нас вранці починаються заняття, з яких слів ми починаємо
спілкування? Що саме ми говоримо одне одному? А ще можна привітатися словами
«Здрастуйте», «Здоровенькі були!» Тобто, вітаючись, ми зичимо одне одному чого?
Наші звички бувають різними — і наслідки, і вплив на
організм вони також мають різні. Одні роблять нас здоровішими, міцнішими, більш
стійкими до хвороб, а інші, навпаки, послаблюють наше здоров’я, викликають
кволість, забирають наснагу й життєві сили. Сьогодні ми спробуємо розібратися,
які серед цих звичок приносять нам користь, а які — шкодять нашому здоров’ю.
2. Бесіда «Як не шкодити здоров’ю?»
Вихователь: Отже, за спосіб життя кожної людини
відповідають її уподобання та численні звички. А що таке звички, діти?
- Звички —
це ті правила, які ми умисне або мимоволі встановили для себе, те, що ми робимо
щодня або дуже часто.
- Отже, настає ранок. Одна дитина прокидається бадьорою та
одразу стає до зарядки, виконує фізкультурні вправи. А от інша має звичку довше
поспати, ліньки йому робити якусь там зарядку. Як ви думаєте, у кого із цих
дітей є гарна, корисна для здоров’я звичка? Хто зробив зарядку, хто — ні, та
після неї настає час водних процедур. І от один дошкільник вмивається
прохолодною водою з милом, обов’язково чистить зубки. Інший теж умивається занадто
гарячою водою, без мила, а зуби взагалі не чистить. Поміркуйте і скажіть: хто з
них приносить своєму здоров’ю користь? Хто шкодить своєму здоров’ю? Далі наші
діти снідають. Одна дитина справді сіла до столу, не поспішаючи з’їла кашу й
попила теплого чаю, а інша, похапцем з’ївши маленьку шоколадку, стала одразу гратися
машинами. Як ви думаєте, чий сніданок повноцінний? Далі починаються заняття. Сидять наші діти теж
по-різному: один з них має звичку сидіти рівненько, випрямивши спинку. А от
другий сидить за партою, зсутулившись та вигнувши спину дугою, пише нахилившись
до самого зошита — мало не носом літери виводить. Скажіть, кому з них слід
позбутися своєї шкідливої звички? Ось і
день наближається до кінця. Один хлопчик лягає спати вчасно. А от інший не
такий — у нього є звичка допізна грати в комп’ютерні ігри, дивитися телевізор.
3. Дидактична гра «Добери, що потрібно»
(Дітям пропонується розглянути малюнки та обвести в
кружечок речі, що потрібні для вмивання, догляду за волоссям, за одягом).
Картинки: склянка з водою, морський коник, мило, зубна
щітка і паста, пірамідка, гребінець, ножиці, носовичок, таз, вушні палички.
4. Фізкультхвилинка.
5. Мовна вправа «Мікрофон»
– У кожного з вас є якась звичка, згадайте її і назвіть.
6. Дидактична гра «Що із собою я беру?»
·
Я купатися у ванну іду. Що з собою беру? (Мило, рушник,
шампунь, мочалку, чистий одяг)
·
Я купатися на річку іду. Що з собою беру? (Рушник,
панамку, м’яч, надувний матрац)
·
Я рибалити іду. Що з собою беру? (Вудочку, банку з
наживкою, чоботи, капелюх)
·
Я гриби іду збирати. Що з собою беру? (Кошик, ножик,
компас)
·
Я на дощ іду гуляти Що з собою беру? (Дощовик, чоботи,
парасолю)
7. Гра «Спіймай корисну звичку»
Допомагати слабшим, малим, хворим...
Гризти нігті...
Брати до рота
всілякі предмети: ручки, олівці, монети...
Вітатися під час
зустрічі...
Довго сидіти перед
телевізором...
Колупатися в
носі...
Чистити зуби...
Смоктати
палець...
Виконувати ранкову
гімнастику...
Доглядати за
власним одягом і взуттям...
Лягати пізно
спати...
їсти багато
солодкого...
Вчиняти бійку... Сваритися...
Бути
доброзичливим...
Дотримуватись
режиму дня…
ІІІ. Заключна частина.
1. Підведення
підсумків заняття.
2. Організаційне завершення заняття. Прибирання робочого
місця.
Немає коментарів:
Дописати коментар